erwgvegbew
erwgvegbew erwgvegbew
  • 18-10-2022
  • Mathematics
contestada

Which option is cheaper per ounce: one 30-ounce cup for $1.95 or two 12-ounce cups for $0.84 each?

Respuesta :

Otras preguntas

what is 5200000000 in scientific notation
3/4(x + 3) = 9 How do I solve this
Natalia has a box of chocolates. Seventeen chocolates are white chocolate. Thirteen are peanut butter flavor, and five are Kit Kat's. she picked one chocolate w
subject is art look at the photo
A rigid vessel contains 2.5 mol of H2(g). How many grams of hydrogen are in the vessel.
Plz I need help 30 points Output: Your goal You will write a program that asks a user to answer a question, stores the response in a variable, and then prints
What is the source of most air pollution
What is blues Complementary Color? What are the Secondary Colors? What is Analogous Colors?
I need help ASAP please!! Giving brainliest!!!
There are 12 tennis racquets and 8 hockey sticks in a gym class. What percent of the gym equipment in the class are hockey sticks?